18 Mayıs 2013 Cumartesi

Uzaydan Gelen Bir Yavrucak

     2 gün önce aramıza katılan, uzaklardan gelen bir yabancı vardı. Vardı diyorum çünkü artık yabancı değil. Çekirdek ailemizin son ferdi Uzay bizimle... Onu en son yoğun bakımda gördüğümüzde demiştik ki '' Bebeğim, kendini yalnız hissetme, biz yukarda Duru ile seni bekliyoruz. Eve gitmiyoruz. Aynı çatı altındayız. '' O da bizi dinledi ve yanımıza geldi. 2 gecedir 4 kişi bir odada hastanede kalıoruz.          Birbirimizi tanıyoruz, kokularımıza alışıyoruz. Bol bol kucaklağıyoruz.
     Gece nöbetleri tam fotograflık oluyor! Bir yavru Erdem'in kucağında, diğeri benim gaz çıkarma seansları düzenliyoruz gözlerimiz uykulu... Sonra göz göze geliyoruz, gülüyoruz halimize. Günler geçtikçe biriken uykusuzluk bizi ne hale getirir bilmiyorum ama şimdi onlara kavuşmanın heyecanı ve mutluluğuyla hiç bir şikayetimiz yok.
     Son yapılan tahlil sonuçları iyi çıktı ama 2 bebişin de tedavileri devam ediyor, haftasonunu da hastanede geçireceğiz. Buralarda son günlerimiz... Bol bol tadını çıkartıyoruz. Hastanenin de tadı mı olur demeyin, tadı var, bebişlerlerle ilk günlerin, ilk deneyimlerin, ilk kucaklaşmaların, ilk yorgunlukların hep tadı var. Eminim bu günleri gülümseyerek hatırlayacağım. Eminim Ataşehir'in gökdelenlerini hiç unutmayacağım.
     Sevgiler.
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder