3 Temmuz 2013 Çarşamba

Patikalı

     Bir boş zaman buldum, 2 satır yazayım dedim. Bebişler büyümekte, serpilmekte. Geçen hafta 2. ay kontrolleri vardı. Her şey yolunda, sağlıkları iyi. Kilo da almışlar. Duru 3,4 kilo, Uzay 3,8! Çocukları evde tartmıyorum. Bekliyorum hastane ya da aşı günlerini. Bekliyorum ki araya zaman girsin de '' Ooo ne kadar kilo almışlar.'' diyelim :) İşte böyle şeylerle motive oluyorum :)
     Bebişler, yeni doğan sınıfına girdiler artık. Anne karnında doladurmaları gereken 40 haftayı bitirip, doğum zamanına ulaştılar. Hatta şimdi 2 haftalıklar diyebiliriz. Düzeltilmiş yaş deniyor buna. Kronolojik yaşları 2 aylık , düzeltilmiş yaşları 2 haftalık!
     Buarada son günlerde olanları özetliyorum; Yardımcı kadın gitti, ortada kaldık, yardıma halam geldi, uykulu-uykusuz geceler geçirdik, bol bol popo, kusmuk temizledik, gaz çıkarsınlar diye gözlerinin içine baktık bebelerin, ısrarcı, anlayışsız insanlara kalkan olduk yine. Dışarıdan çekilmez gözükmesin bu yaşadıklarımız, eğlenceli şeyler de yaptık. Mesela, hep beraber dışarı çıktık, bebişler ilk gezmelerini yaptılar. Pazar günleri kahvaltıya gittik açık havaya, akşamüstleri balkon keyfi yaptık annem, halam, ben.. Dedikodu yaptık bol bol :) Bebişleri Amerika'dan gelen küçük kuzenleri Wynn ile tanıştırdık bu sayede ilk misafirlerimizi ağırladık. Fotoğraf çektik gece gündüz. Ben insanları taciz ettim, fotoğraf gönderip durdum :) (İnsan paylaşmak istiyor sevdikleriyle...)
     İşte böyle geçip gidiveriyor günler, o kadar çabuk geçiyor ki hiç bir şey anlamıyorum. Yattım kalktım, uyudum uyandım derken zaten günleri karıştırıyorum, saatleri bilemiyorum. Ama iyiyim, bebişlerim iyi, ben de iyiyim. Erdem de iyi. Upuzun bir yolun başında ilerliyoruz, virajlı, zorlu ama bir o kadar da manzaralı, ağaçlı, patikalı...
   
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder