23 Nisan 2014 Çarşamba

Keşke

     Barış Manço şarkılarını alıp ninni haline getirmişler, Beşikten 77'ye Ninni demişler... Görür görmez aldım cdyi, 1 saniye bile düşünmedim. Barış Manço'nun şarkılarının ninni düzenlemesi ne kadar kötü olabilir ki! Tahmin ettiğim gibi çok iyi çıktı. Bebişler çok sevdi, ben çok sevdim. Arkadaşım Eşek'ten uyku müziği olur mu? Olmuş :)
     Düşündüm dinlerken, daha doğrusu alıp götürdü beni eski günlere o şarkılar... Mis kokulu çocukluğum, utangaç hallerim, huysuz ergenliğim ve gençliğim... Neler paylaştık be seninle Barış Manço! Sen hiç bilmezsin ama çok şey yaşadık seninle! Mesela haftasonları hep sen vardın evimizde, 10 puan, 10 puan derdin, dişlerinizi fırçalayın derdin. Sonra ''Domates, biber, patlıcan'' oldun sonra ''Ayı'' derken bir bakmışım ''Kol düğmeleri'' ayrı düşmüş, ''Sahilde'', ''Ayrılık'' dinler olmuşum.  ''Can bedenden çıkmayınca'' derken ''Hatırlasana'' olmuş ezberlediğim şarkı... Zaman geçmiş yaş 30 olmuş, sen ise göçmüşsün buralardan arkanda binlerce soru ve yıkılmış hikayeyle... Gitmişsin! Gitmişsin ama şarkıların ninni olmuş bebeklerimin gecelerine...
     Keşke diyorum bazen keşke bir kez görebilseydim seni, tutsaydım minik ellerimle dünyayı gezmiş ellerini.. Söylerdin belki bana en güzel şarkılarını, anlatırdın en güzel anılarını, fısıldardın kulağıma hayattın ipuçlarını. Keşke diyorum bazen anlamsız olduğunu bile bile keşke.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder